Spygliuočių sodinukai

Spygliuočiai – puikus pasirinkimas kiekvienam sodui ar želdynui. Jei norite, kad sodas būtų žalias ištisus metus, spygliuočiai yra vieninteliu pasirinkimu. Priešingai nei lapuočiai augalai, spygliuočiai visais sezonais žaliuoja ir džiugina savo išvaizda, keičiantis metų laikams ji mažai kinta. Šie medžiai ir krūmai nėra tokie lepūs, todėl juos auginti labai patogu, jie nereikalauja daug priežiūros. Daugelį spygliuočiai žavi savo natūralia išvaizda, tačiau juos genint augalams galima suteikti ir unikalią formą. Dėl visų šių savybių spygliuočiai yra itin populiarūs.

Spygliuočių asortimentas iš tikrųjų stebina: medžiai ir krūmai skiriasi ne tik savo forma, spygliais, bet ir atspalviais, kurie varijuoja nuo tamsiai žalios iki ryškios geltonos. Dėl savo įvairovės spygliuočiai idealiai tinka bet kokios stilistikos sodui, gėlynui formuoti, juos taip pat galima auginti ir balkone ar terasoje – nereiklūs augalai puikiai veši vazonuose. Spygliuočius augalus galima rinktis norint sukurti pertvarą, pavėsį kitiems augalams, jie puikiai papildo įvairias gėlių kompozicijas, suauga į gyvatvores.

Spygliuočiai lengvai prigyja ir gana greitai auga, todėl juos itin pamėgs tie, kurie nori greitai suformuoti namų aplinką ir ieško praktiškų sprendimų. Spygliuočius galite rinktis pagal spalvinę gamą arba dydį, tačiau prisiminkite, kad šie augalai gana paprastai formuojami, todėl norint atnaujinti aplinką nebūtinai reikės persodinti medžius. Spygliuočiai puikiai „sutaria“ su kitais augalais, tad juos galima naudoti gėlyno ar žaliosios zonos karkasui sukurti, kasmet pakeičiant vienmečius augalus ir taip sukuriant vis kitokį stilių. Atraskite spygliuočių įvairovę ir pasirinkite augalus savo aplinkai papuošti.

 Spygliuočiai yra ilgalaikis pasirinkimas, nereikalaujantis daug priežiūros, todėl tai augalai praktiškiems žmonėms, norintiems ištisus metus džiaugtis išpuoselėta aplinka ir gamtos dalele savo namuose. Šiltojo sezono metu spygliuočiai žavi gaiviu pavėsiu, o žiemą papuošti taps pagrindiniu išorės dekoro akcentu.

Kaukazinis kėnis – Abies nordmanniana
Turkiškas kėnis – Abies bornmulleriana
Dervingasis kėnis – Abies fraseri
Korėjinis kėnis – Abies koreana
Subalpinis kėnis – Abies lasiocarpa arizonica
Japoninis kėnis – Abies Veitchii
Europinis maumedis – Larix europea/kaempferi
Paprastoji eglė – Picea abies
Kalninė eglė/Baltoji eglė/Juodoji eglė/Rytinė eglė – Picea Engelmanni/Picea glauca/Picea mariana/Picea orientali
Serbinė eglė – Picea omorica
Dygioji eglė – Picea pungens glauca (Kaibab, Apache)
Kininė pušis – Pinus armandii
Kedrinė pušis – Pinus cembra
Suktaspyglė pušis – Pinus concorta v. concorta
Hondinė pušis – Pinus densiflora
Pinus griffithii
Korėjinė pušis – Pinus koraiensis
Baltažievė pušis – Pinus leucodermis
Kalninė pušis – Pinus mugo mughus/pumilio
Kablelinė pušis – Pinus mugo uncinata
Pušis juodoji Austrijos/Juodoji – Pinus nigra var. austriaca/nigra
Balkaninė pušis – Pinus peuce
Geltonoji pušis – Pinus ponderosa
Veimutinė pušis – Pinus strobus
Paprastoji pušis – Pinus sylvestris
Baltasėklė pušis – Pinus tabuliformis
Tunbergo pušis – Pinus thunbergii
Melsvoji pocūgė – Pseudotsuga menziesii glauca
Dvieilis taksodis – Taxodium distichum
Europinis kukmedis – Taxus baccata
Vakarinė tuja – Thuja occidentalis
Kanadinė cūga – Tsuga canadensis